ALTERNATIVA

Kategorie

Sdílení je aktem lásky

Facebook
Twitter

ŘÍJNOVÉ FRANTIŠKOLÁZEŇSKÉ ZASTUPITELSTVO ROZPUŠTĚNO; KOALICE NESCHVÁLILA VLASTNÍ PROGRAM

Říjnové františkolázeňské zastupitelstvo bylo krátce po zahájení z důvodu neschválení programu ukončeno. Koalici Sdružení místních a hnutí ANO chyběl pro schválení jejího vlastního programu jeden hlas místostarosty Mlátilíka.

Údajné důvody, pro které místostarosta Mlátilík nepodpořil program zastupitelstva, „svádějící“ odpovědnost za zrušení zastupitelstva na opoziční zastupitele, jsou velmi zavádějící a umělé. Těžko od opozičních zastupitelů vyžadovat paušální a automatickou podporu programu zastupitelstva, když ti tento program nepřipravují, tím spíše pak, když s jeho obsahem třeba i nesouhlasí. Představa místostarosty Mlátilíka o konstruktivní „spolupráci“ opozičních zastupitelů (nejen) na programu zastupitelstva je o to směšnější, když právě sám místostarosta Mlátilík opoziční zastupitele pravidelně vulgárně napadá, dehonestuje a „odebírá“ jim slovo v zastupitelských diskusích.

O skutečných důvodech Mlátilíkova spektakulárního kroku, který zřejmě překvapil i jeho spolustraníky včetně starostky města, tak můžeme pouze spekulovat. Značí to „pouze“ dílčí rozpory mezi koaličními zastupiteli, anebo skryté politické „hry“ a střety zájmů napříč politickým spektrem, např. v souvislosti s některými dlouhodoběji realizovanými veřejnými zakázkami..?!?


ALT (10-2023)