ALTERNATIVA

Kategorie

Sdílení je aktem lásky

Facebook
Twitter

Rehabilitační klinika v Luisiných Lázních

Historická budova Luisiných Lázní (Lázně I.) ve Františkových Lázní by se mohla stát zázemím pro novou rehabilitační kliniku. Budova lázní, vlastněná městem, je dlouhodobě předmětem pronájmu společnosti Lázně Františkovy Lázně a.s. Ta však budovu již po několik let fakticky neužívá a její interiér tak ke škodě města chátrá. Vedení radnice již učinilo kroky k vrácení budovy lázní do dispozice města. Cílem je najít investora pro renovaci budovy a její nové smysluplné využití.

Aktuálně uvažovaným záměrem by mohl být provoz jedinečné rehabilitační kliniky. Jako specializované pracoviště by sloužila pro před a pooperační rehabilitace pacientů zejména po totálních endoprotézách, mozkových mrtvicích, těžkých úrazech a jiných onemocněních. Ačkoliv by klinika byla spíše nemocničním než lázeňským zařízením, byl by tak zachován historický léčebný účel budovy lázní.

Záměrem města je, aby budova i nadále zůstala v jeho majetku a investor by kliniku provozoval pouze na základě dlouhodobého nájmu. Investor, kterým je společnost s celoevropskou působností, má zájem objektu vrátit jeho původní podobu. Počítáno by bylo také s novou přístavbou lůžkové části s kapacitou 150 až 200 lůžek. Klinika by měla sloužit hlavně českým pacientům s možnou spoluúčastí pojišťoven, předpokládá se však i zájem zahraniční klientely. Kvalita péče by měla být zajištěna vazbou kliniky na české fakultní nemocnice pod záštitou předních odborníků z oborů interny a fyzioterapie.

Klinika by jistě neměla konkurovat dosavadním lázeňským provozům, kdy svým účelem klasickou lázeňskou péči v podstatě předchází. Pacienti kliniky tak budou zpravidla následnými potenciálními uživateli lázeňské péče, kvůli které by se do Františkových Lázní měli vracet.

Investor zahájil potřebná jednání s památkáři a architekty a zadal zpracování projektu. Následně by mělo město s investorem řešit otázky realizace projektu a budoucího provozu objektu.