ALTERNATIVA

Kategorie

Sdílení je aktem lásky

Facebook
Twitter

Komunální volby 2018

Vážení a milí občané Františkových Lázní,

za nedlouho nás čekají komunální volby 2018. Po volbách parlamentních a prezidentských za poslední rok již třetí. Nezávisle na Vašich osobních preferencích při dvou předešlých volbách, jejichž výsledky je třeba respektovat, nám jejich průběh a následný politický vývoj dávají jednu zásadní zprávu. Společnost je rozdělená. Nejen v nejvyšších ústavních pozicích lze pozorovat skokový posun hodnot a norem chování, který, zdá se, není již pouhým dočasným vybočením z obecně společensky respektovaného rámce, ale stává se jeho trvalou, a většinově přijímanou, konstantou. To vše je také odpovědností některých politiků, kteří nás, ba i záměrně, rozdělují a k obrazu svému, v zájmu svých politických preferencí, deformují politickou kulturu.

Paralelu v rozdělování společnosti a deformování politické kultury zaznamenáváme v posledních letech opakovaně i na úrovni našeho města. Tyto tendence pak přirozeně sílí s blížícími se komunálními volbami. Nad míru obvyklou lze tedy ze známých zdrojů vedle slibování „vzdušných zámků“ očekávat také šíření záměrně zkreslených a nepravdivých informací a dehonestujících útoků nejen na kandidáty „Alternativy“. Vyloučeno není ani cílené klamání voličů nabídkou uměle vytvořených, politicky prázdných a jiným subjektům fakticky podřízených stran.

Pojí nás společný a trvalý zájem na zdravém a svobodném chodu města. Nenechme se tedy, prosím, rozdělovat a nedopusťme, aby se na správě věcí veřejných podílel kdokoliv, kdo to s námi a s naším městem nemyslí opravdu vážně. Komunální volby jsou k tomu nejlepším nástrojem. ALTERNATIVA pro Frantovky bude u toho!

ALTERNATIVA pro Frantovky