ALTERNATIVA

Kategorie

Sdílení je aktem lásky

Facebook
Twitter

Františkovy Lázně s konečnou platností uspěly ve sporu o Autocamping

Krajský soud v Plzni v lednu tohoto roku v odvolacím řízení potvrdil původní v Chebu ve sporu mezi městem Františkovy Lázně a stávajícím nájemcem Autocampingu Amerika. Ten je s konečnou platností povinen autocamp vyklidit.

Nový autocamping byl postaven během působení bývalého starosty Františkových Lázní, Ivo Mlátilíka, za 40 milionů korun na místě původního autocampu, který zanikl v 90. letech. Stavba byla dokončena v roce 2011. Účelnost a návratnost této investice byla od počátku sporná. Dlouho se nedařilo najít pro autocamping nájemce, ten tak byl formálně provozován prostřednictvím Františkolázeňské výtopny.

Po komunálních volbách 2014, ještě před ustavujícím zasedáním nového zastupitelstva města, pronajal bývalý starosta města, Ivo Mlátilík, Autocamping Amerika za velmi nevýhodných podmínek jeho blízkému známému, panu Vojtěchu Matouškovi. Nájem byl sjednán na dobu fakticky dvaceti let za nájemné 150.000,- Kč ročně se zpětnou roční splatností a s omezenou možností výpovědi. Smlouva s dosavadním nájemcem byla uzavřena i přesto, že ten ve výběrovém řízení učinil vůči městu zcela prokazatelně nejméně výhodnou nabídku na pronájem ze všech zájemců.

Stávající vedení Františkových Lázní považovalo uzavřenou nájemní smlouvu od počátku za neplatnou a uplatnilo právo města na vyklizení autocampu vůči nájemci soudní cestou. V září 2015 dal Okresní soud v Chebu městu Františkovy Lázně za pravdu, když byla smlouva shledána jako rozporná se zásadami řádného hospodaření s městským majetkem a se zákonem o obcích. Soud prohlásil nájemní smlouvu za neplatnou a nařídil nájemci vyklizení Autocampingu Amerika. Krajský soud v lednu tohoto roku původní rozsudek okresního soudu s konečnou platností potvrdil.

Po vyklizení a převzetí autocampu bude městem Františkovy Lázně vypsáno nové výběrové řízení na jeho pronájem. Vedení města současně zváží případné uplatnění nároku na náhradu škody, která mohla být v této věci městu způsobena.