ALTERNATIVA

Kategorie

Sdílení je aktem lásky

Facebook
Twitter

Františkolázeňští čápi se dočkali úpravy svého tradičního hnízda

Pravidelné hnízdění a vyvádění mláďat Čápů bílých na cihlovém komíně bývalé plynárny ve Františkových Lázních patří již neodmyslitelně ke koloritu města. Místní obyvatelé každoročně s lehkým napětím očekávají návrat čápů z „teplých krajin“ jako předzvěst příchodu jara.

Pro nadcházející rok se františkolázeňští čápi dočkali „generálky“ svého hnízdiště. Původní čapí hnízdo nebylo z ornitologického hlediska již zcela vyhovující pro zde každoročně hnízdící pár Čápa bílého. Bylo proto nutné snížit jeho výšku a provést jeho celkovou úpravu.

Revitalizace čapího hnízda proběhla dne 16. 3. tohoto roku ve spolupráci Města Františkovy Lázně a Dobrovolného ekologického spolku ochrany přírody Plzeň (DESOP). Odborná technická část úpravy hnízda byla realizována panem Karlem Makoňem za přispění místního dobrovolného ochránce přírody pana Petra Švehly. Za město Františkovy Lázně celou akci zaštiťoval místostarosta Ing. František Šnajdauf.

Doufejme, že zlepšení hnízdních podmínek čápi ocení a přispěje k jejich opakovaným návratům na františkolázeňský plynárenský komín.

fotografie: Petr Švehla